Články

VOŠ TALENT 2017

20. 10. 2017 -

Dne 10. 10. 2017 na Den soukromého podnikání, jsme se zúčastnily druhého ročníku celostátní soutěže VOŠ TALENT.

Soutěž pořádala VOŠ v Uherském Hradišti, kde také celá událost probíhala. Výhodou školy je lokalita a jednoduchá dostupnost z vlakového nádraží. Což pro nás, neznalé města Uherské Hradiště, bylo velkou výhodou.

Soutěže se mohly zúčastnit pouze Vyšší odborné školy z celé České Republiky, ale již v příštím roce by se soutěž celostátní měla stát soutěží mezinárodní. Někteří studenti dorazili až z hlavního města Prahy. Letos o výhru bojovalo celkem 20 studentů z různých škol, převážně ekonomického zaměření.

 

Program soutěže byl rozdělen do tří kol:

  • první kolo obsahovalo písemný test všeobecných studijních předpokladů, rozdělen do oblasti politicko-ekonomické, právní, marketingu a managementu
  • druhé kolo, kterého se účastnila už pouze polovina studentů, zahrnovalo praktické řešení odborných studií, jak v oblasti práva, účetnictví, tak i marketingu a managementu
  • do třetího kola postoupili pouze 3 nejlepší, kteří už měli jisté hodnotné odměny

 

Během jednotlivých kol jsme všichni čekali na výsledky v určené učebně, kde nám také 2 hostesky po celou dobu zajišťovaly dostatek jídla i pití.

 

Shrnutí na závěr:

Soutěž nám dala dobrou zkušenost do života a celkový přehled o existenci ostatních Vyšších odborných škol v naší republice.

 

 

                                                                                              Nikola Chudá a Jana Čechová

                                                                                              studentky VOŠ, Přerov